kamp­ge­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkampˌɡɛːm̩/
Verb
Sülven: kamp·ge·ven
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kamp­ge­ven
PPP:
kamp­ge­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik geev kamp
du gif­fst kamp
he/se/dat gif­ft kamp
wi geevt kamp
ji geevt kamp
se geevt kamp
Vergangen Tiet:
ik gaff kamp
du gaf­fst kamp
he/se/dat gaff kamp
wi gaf­fen kamp
ji gaf­fen kamp
se gaf­fen kamp
Perfekt:
ik heff kamp­ge­ven
du hest kamp­ge­ven
he/se/dat hett kamp­ge­ven
wi hebbt kamp­ge­ven
ji hebbt kamp­ge­ven
se hebbt kamp­ge­ven
Kunjunktiv:
ik gaff kamp
du gaf­fst kamp
he/se/dat gaff kamp
wi gaf­fen kamp
ji gaf­fen kamp
se gaf­fen kamp
Imperativ:
giff kamp!
gif­ft kamp!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: Kamp + geven