ver­grel­len in Low German

Pronunciation: /fəɾˈɡɾɛln̩/ 🔊︎
verb
Syllabication: ver·grel·len
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
ver­grel­len
past participle:
ver­grell­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ver­grell
du ver­grell­st
he/se/dat ver­grell­t
wi ver­grell­t
ji ver­grell­t
se ver­grell­t
past:
ik ver­grell
du ver­grell­st
he/se/dat ver­grell
wi ver­grel­len
ji ver­grel­len
se ver­grel­len
perfect:
ik heff ver­grell­t
du hest ver­grell­t
he/se/dat hett ver­grell­t
wi hebbt ver­grell­t
ji hebbt ver­grell­t
se hebbt ver­grell­t
conjunctive:
ik ver­grell
du ver­grell­st
he/se/dat ver­grell
wi ver­grel­len
ji ver­grel­len
se ver­grel­len
imperative:
ver­grell!
ver­grell­t!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + ver-