twei­rie­ten in Low German

Pronunciation: /ˈtvaɪ̯ˌɾiːtn̩/
verb
Syllabication: twei·rie·ten
[1]
advanced vocabulary
Examples:
Mi is de Büx tweireten.

Verbforms:

infinitive:
twei­rie­ten
past participle:
twei­re­ten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik riet twei
du ritt­st twei
he/se/dat ritt twei
wi riet twei
ji riet twei
se riet twei
past:
ik reet twei
du reetst twei
he/se/dat reet twei
wi re­ten twei
ji re­ten twei
se re­ten twei
perfect:
ik heff twei­re­ten
du hest twei­re­ten
he/se/dat hett twei­re­ten
wi hebbt twei­re­ten
ji hebbt twei­re­ten
se hebbt twei­re­ten
conjunctive:
ik reet twei
du reetst twei
he/se/dat reet twei
wi re­ten twei
ji re­ten twei
se re­ten twei
imperative:
riet twei!
riet twei!

Etymology:

Compound word constructed from: twei + rieten