verwun­nern in Low German

Pronunciation: /fəɾˈvʊ·nɐn/
verb
Syllabication: ver·wun·nern
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
wunnerwarken

Verbforms:

infinitive:
verwun­nern
past participle:
verwun­nert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verwun­ner
du verwun­nerst
he/se/dat verwun­nert
wi verwun­nert
ji verwun­nert
se verwun­nert
past:
ik verwun­ner
du verwun­nerst
he/se/dat verwun­ner
wi verwun­nern
ji verwun­nern
se verwun­nern
perfect:
ik heff verwun­nert
du hest verwun­nert
he/se/dat hett verwun­nert
wi hebbt verwun­nert
ji hebbt verwun­nert
se hebbt verwun­nert
conjunctive:
ik verwun­ner
du verwun­nerst
he/se/dat verwun­ner
wi verwun­nern
ji verwun­nern
se verwun­nern
imperative:
verwun­ner!
verwun­nert!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: ver- + wunnern