todie­ken in Low German

Pronunciation: /ˈtɔu̯ˌdiːkn̩/
verb
Syllabication: to·die·ken
[1]
peripheral vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
todie­ken
past participle:
todiekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik diek to
du diekst to
he/se/dat diekt to
wi diekt to
ji diekt to
se diekt to
past:
ik diek to
du diekst to
he/se/dat diek to
wi die­ken to
ji die­ken to
se die­ken to
perfect:
ik heff todiekt
du hest todiekt
he/se/dat hett todiekt
wi hebbt todiekt
ji hebbt todiekt
se hebbt todiekt
conjunctive:
ik diek to
du diekst to
he/se/dat diek to
wi die­ken to
ji die­ken to
se die­ken to
imperative:
diek to!
diekt to!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: to + dieken