Pronunciation: /fəɾˈhœɪ̯ɡn̩/
verb
Syllabication: ver·hö·gen
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
verhögen
past participle:
verhöögt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verhöög
du verhöögst
he/se/dat verhöögt
wi verhöögt
ji verhöögt
se verhöögt
past:
ik verhöög
du verhöögst
he/se/dat verhöög
wi verhögen
ji verhögen
se verhögen
perfect:
ik heff verhöögt
du hest verhöögt
he/se/dat hett verhöögt
wi hebbt verhöögt
ji hebbt verhöögt
se hebbt verhöögt
conjunctive:
ik verhöög
du verhöögst
he/se/dat verhöög
wi verhögen
ji verhögen
se verhögen
imperative:
verhöög!
verhöögt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + hoog
Identical words ››› verhögen ❔︎