af­ra­ken in Low German

Pronunciation: /ˈafˌɾɔːkn̩/
verb
Syllabication: af·ra·ken
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
afraken
past participle:
afraakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik raak af
du raakst af
he/se/dat raakt af
wi raakt af
ji raakt af
se raakt af
past:
ik raak af
du raakst af
he/se/dat raak af
wi raken af
ji raken af
se raken af
perfect:
ik heff afraakt
du hest afraakt
he/se/dat hett afraakt
wi hebbt afraakt
ji hebbt afraakt
se hebbt afraakt
conjunctive:
ik raak af
du raakst af
he/se/dat raak af
wi raken af
ji raken af
se raken af
imperative:
raak af!
raakt af!

Etymology:

Compound word constructed from: af + raken