ket­schern in Low German

Pronunciation: /ˈkɛt·ʃɐn/
verb
Syllabication: ket·schern
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
ketschern
past participle:
ketschert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketschert
wi ketschert
ji ketschert
se ketschert
past:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketscher
wi ketschern
ji ketschern
se ketschern
perfect:
ik heff ketschert
du hest ketschert
he/se/dat hett ketschert
wi hebbt ketschert
ji hebbt ketschert
se hebbt ketschert
conjunctive:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketscher
wi ketschern
ji ketschern
se ketschern
imperative:
ketscher!
ketschert!

Etymology:

Word derived from: Ketscher