ket­schern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈkɛt·ʃɐn/
Verb
Sülven: ket·schern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ketschern
PPP:
ketschert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketschert
wi ketschert
ji ketschert
se ketschert
Vergangen Tiet:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketscher
wi ketschern
ji ketschern
se ketschern
Perfekt:
ik heff ketschert
du hest ketschert
he/se/dat hett ketschert
wi hebbt ketschert
ji hebbt ketschert
se hebbt ketschert
Kunjunktiv:
ik ketscher
du ketscherst
he/se/dat ketscher
wi ketschern
ji ketschern
se ketschern
Imperativ:
ketscher!
ketschert!

Etymologie:

Woort afleidt von: Ketscher