ö­ver­was­sen in Low German

Pronunciation: /ˈøː·vɐˌvasn̩/
verb
Syllabication: ö·ver·was·sen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
överwassen
past participle:
överwussen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik överwass
du överwasst
he/se/dat överwasst
wi överwasst
ji överwasst
se överwasst
past:
ik överwüss
du överwüsst
he/se/dat överwüss
wi överwüssen
ji överwüssen
se överwüssen
perfect:
ik heff överwussen
du hest överwussen
he/se/dat hett överwussen
wi hebbt överwussen
ji hebbt överwussen
se hebbt överwussen
conjunctive:
ik överwüss
du överwüsst
he/se/dat överwüss
wi överwüssen
ji överwüssen
se överwüssen
imperative:
överwass!
överwasst!

Etymology:

Compound word constructed from: över + wassen