ut­schö­len in Low German

Pronunciation: /ˈuːtˌʃøːy̯ln̩/
verb
Syllabication: ut·schö·len
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:
utspölen

Verbforms:

infinitive:
ut­schö­len
past participle:
ut­schoolt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik school ut
du schoolst ut
he/se/dat schoolt ut
wi schoolt ut
ji schoolt ut
se schoolt ut
past:
ik school ut
du schoolst ut
he/se/dat school ut
wi scho­len ut
ji scho­len ut
se scho­len ut
perfect:
ik heff ut­schoolt
du hest ut­schoolt
he/se/dat hett ut­schoolt
wi hebbt ut­schoolt
ji hebbt ut­schoolt
se hebbt ut­schoolt
conjunctive:
ik school ut
du schoolst ut
he/se/dat school ut
wi scho­len ut
ji scho­len ut
se scho­len ut
imperative:
school ut!
schoolt ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + schölen