lö­pern in Low German

Pronunciation: /ˈlœɪ̯·pɐn/
verb
Syllabication: lö·pern
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
lö­pern
past participle:
lö­pert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik lö­per
du lö­perst
he/se/dat lö­pert
wi lö­pert
ji lö­pert
se lö­pert
past:
ik lö­per
du lö­perst
he/se/dat lö­per
wi lö­pern
ji lö­pern
se lö­pern
perfect:
ik heff lö­pert
du hest lö­pert
he/se/dat hett lö­pert
wi hebbt lö­pert
ji hebbt lö­pert
se hebbt lö­pert
conjunctive:
ik lö­per
du lö­perst
he/se/dat lö­per
wi lö­pern
ji lö­pern
se lö­pern
imperative:
lö­per!
lö­pert!

Etymology:

Compound word constructed from: Löper + Löper