schö­ren in Low German

Pronunciation: /ˈʃøː·ɾən/
verb
Syllabication: schö·ren
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
schö­ren
past participle:
schöört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik schöör
du schöörst
he/se/dat schöört
wi schöört
ji schöört
se schöört
past:
ik schöör
du schöörst
he/se/dat schöör
wi schö­ren
ji schö­ren
se schö­ren
perfect:
ik bün schöört
du büst schöört
he/se/dat is schöört
wi sünd schöört
ji sünd schöört
se sünd schöört
conjunctive:
ik schöör
du schöörst
he/se/dat schöör
wi schö­ren
ji schö­ren
se schö­ren
imperative:
schöör!
schöört!

Etymology:

Word derived from: Schöör