dal­dre­gen in Low German

Pronunciation: /ˈdɔːlˌdɾɛːɡn̩/
verb
Syllabication: dal·dre·gen
[1]
advanced vocabulary
Examples:

Verbforms:

infinitive:
daldregen
past participle:
daldragen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik dreeg dal
du driggst dal
he/se/dat driggt dal
wi dreegt dal
ji dreegt dal
se dreegt dal
past:
ik dröög dal
du dröögst dal
he/se/dat dröög dal
wi drögen dal
ji drögen dal
se drögen dal
perfect:
ik heff daldragen
du hest daldragen
he/se/dat hett daldragen
wi hebbt daldragen
ji hebbt daldragen
se hebbt daldragen
conjunctive:
ik dröög dal
du dröögst dal
he/se/dat dröög dal
wi drögen dal
ji drögen dal
se drögen dal
imperative:
dreeg dal!
dreegt dal!

Etymology:

Compound word constructed from: dal + dregen