fu­schern in Low German

Pronunciation: /ˈfʊ·ʃɐn/
verb
Syllabication: fu·schern
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
fu­schern
past participle:
fu­schert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik fu­scher
du fu­scherst
he/se/dat fu­schert
wi fu­schert
ji fu­schert
se fu­schert
past:
ik fu­scher
du fu­scherst
he/se/dat fu­scher
wi fu­schern
ji fu­schern
se fu­schern
perfect:
ik heff fu­schert
du hest fu­schert
he/se/dat hett fu­schert
wi hebbt fu­schert
ji hebbt fu­schert
se hebbt fu­schert
conjunctive:
ik fu­scher
du fu­scherst
he/se/dat fu­scher
wi fu­schern
ji fu­schern
se fu­schern
imperative:
fu­scher!
fu­schert!

Etymology:

Word derived from: fuschen