in­ra­ken in Low German

Pronunciation: /ˈɪnˌɾɔːkn̩/
verb
Syllabication: in·ra·ken
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
in­ra­ken
past participle:
in­raakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik raak in
du raakst in
he/se/dat raakt in
wi raakt in
ji raakt in
se raakt in
past:
ik raak in
du raakst in
he/se/dat raak in
wi ra­ken in
ji ra­ken in
se ra­ken in
perfect:
ik heff in­raakt
du hest in­raakt
he/se/dat hett in­raakt
wi hebbt in­raakt
ji hebbt in­raakt
se hebbt in­raakt
conjunctive:
ik raak in
du raakst in
he/se/dat raak in
wi ra­ken in
ji ra­ken in
se ra­ken in
imperative:
raak in!
raakt in!

Etymology:

Compound word constructed from: in + raken