Pronunciation: /ˈuːtˌvɛ·səln/
verb
Syllabication: ut·wes·seln
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:
[2]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
utwesseln
past participle:
utwesselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik wessel ut
du wesselst ut
he/se/dat wesselt ut
wi wesselt ut
ji wesselt ut
se wesselt ut
past:
ik wessel ut
du wesselst ut
he/se/dat wessel ut
wi wesseln ut
ji wesseln ut
se wesseln ut
perfect:
ik heff utwesselt
du hest utwesselt
he/se/dat hett utwesselt
wi hebbt utwesselt
ji hebbt utwesselt
se hebbt utwesselt
conjunctive:
ik wessel ut
du wesselst ut
he/se/dat wessel ut
wi wesseln ut
ji wesseln ut
se wesseln ut
imperative:
wessel ut!
wesselt ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + wesseln