grie­meln in Low German

Pronunciation: /ˈɡɾiː·məln/ 🔊︎
verb
Syllabication: grie·meln
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
lächeln

Verbforms:

infinitive:
grie­meln
past participle:
grie­melt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik grie­mel
du grie­melst
he/se/dat grie­melt
wi grie­melt
ji grie­melt
se grie­melt
past:
ik grie­mel
du grie­melst
he/se/dat grie­mel
wi grie­meln
ji grie­meln
se grie­meln
perfect:
ik heff grie­melt
du hest grie­melt
he/se/dat hett grie­melt
wi hebbt grie­melt
ji hebbt grie­melt
se hebbt grie­melt
conjunctive:
ik grie­mel
du grie­melst
he/se/dat grie­mel
wi grie­meln
ji grie­meln
se grie­meln
imperative:
grie­mel!
grie­melt!