dob­beln in Low German

Pronunciation: /ˈdɔ·bəln/
verb
Syllabication: dob·beln

Verbforms:

infinitive:
dob­beln
past participle:
dob­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik dob­bel
du dob­belst
he/se/dat dob­belt
wi dob­belt
ji dob­belt
se dob­belt
past:
ik dob­bel
du dob­belst
he/se/dat dob­bel
wi dob­beln
ji dob­beln
se dob­beln
perfect:
ik heff dob­belt
du hest dob­belt
he/se/dat hett dob­belt
wi hebbt dob­belt
ji hebbt dob­belt
se hebbt dob­belt
conjunctive:
ik dob­bel
du dob­belst
he/se/dat dob­bel
wi dob­beln
ji dob­beln
se dob­beln
imperative:
dob­bel!
dob­belt!