Pronunciation: /ˈtɾʏɡˌhɔːln̩/
verb
Syllabication: trügg·ha·len
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
trügghalen
past participle:
trügghaalt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik haal trügg
du haalst trügg
he/se/dat haalt trügg
wi haalt trügg
ji haalt trügg
se haalt trügg
past:
ik heel trügg
du heelst trügg
he/se/dat heel trügg
wi helen trügg
ji helen trügg
se helen trügg
perfect:
ik heff trügghaalt
du hest trügghaalt
he/se/dat hett trügghaalt
wi hebbt trügghaalt
ji hebbt trügghaalt
se hebbt trügghaalt
conjunctive:
ik heel trügg
du heelst trügg
he/se/dat heel trügg
wi helen trügg
ji helen trügg
se helen trügg
imperative:
haal trügg!
haalt trügg!

Etymology:

Compound word constructed from: trügg + halen