dör­wöh­len in Low German

Pronunciation: /ˈdœ͡ɐˌvøːy̯ln̩/
verb
Syllabication: dör·wöh·len
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
dörwöhlen
past participle:
dörwöhlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik wöhl dör
du wöhlst dör
he/se/dat wöhlt dör
wi wöhlt dör
ji wöhlt dör
se wöhlt dör
past:
ik wöhl dör
du wöhlst dör
he/se/dat wöhl dör
wi wöhlen dör
ji wöhlen dör
se wöhlen dör
perfect:
ik heff dörwöhlt
du hest dörwöhlt
he/se/dat hett dörwöhlt
wi hebbt dörwöhlt
ji hebbt dörwöhlt
se hebbt dörwöhlt
conjunctive:
ik wöhl dör
du wöhlst dör
he/se/dat wöhl dör
wi wöhlen dör
ji wöhlen dör
se wöhlen dör
imperative:
wöhl dör!
wöhlt dör!

Etymology:

Compound word constructed from: dör + wöhlen