ver­men­gen in Low German

Pronunciation: /fəɾˈmɛŋn̩/
verb
Syllabication: ver·men·gen
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
ver­men­gen
past participle:
ver­men­gt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­gt
wi ver­men­gt
ji ver­men­gt
se ver­men­gt
past:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­g
wi ver­men­gen
ji ver­men­gen
se ver­men­gen
perfect:
ik heff ver­men­gt
du hest ver­men­gt
he/se/dat hett ver­men­gt
wi hebbt ver­men­gt
ji hebbt ver­men­gt
se hebbt ver­men­gt
conjunctive:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­g
wi ver­men­gen
ji ver­men­gen
se ver­men­gen
imperative:
ver­men­g!
ver­men­gt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + mengen