ver­men­gen op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈmɛŋn̩/
Verb
Sülven: ver·men·gen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ver­men­gen
PPP:
ver­men­gt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­gt
wi ver­men­gt
ji ver­men­gt
se ver­men­gt
Vergangen Tiet:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­g
wi ver­men­gen
ji ver­men­gen
se ver­men­gen
Perfekt:
ik heff ver­men­gt
du hest ver­men­gt
he/se/dat hett ver­men­gt
wi hebbt ver­men­gt
ji hebbt ver­men­gt
se hebbt ver­men­gt
Kunjunktiv:
ik ver­men­g
du ver­men­gst
he/se/dat ver­men­g
wi ver­men­gen
ji ver­men­gen
se ver­men­gen
Imperativ:
ver­men­g!
ver­men­gt!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + mengen