na­sin­nen in Low German

Pronunciation: /ˈnɔː·zɪn̩/
verb
Syllabication: na·sin·nen
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
na­sin­nen
past participle:
na­sin­nen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn­t na
wi sinn­t na
ji sinn­t na
se sinn­t na
past:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn na
wi sin­nen na
ji sin­nen na
se sin­nen na
perfect:
ik heff na­sin­nen
du hest na­sin­nen
he/se/dat hett na­sin­nen
wi hebbt na­sin­nen
ji hebbt na­sin­nen
se hebbt na­sin­nen
conjunctive:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn na
wi sin­nen na
ji sin­nen na
se sin­nen na
imperative:
sinn na!
sinn­t na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + sinnen