na­sin­nen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈnɔː·zɪn̩/
Verb
Sülven: na·sin·nen
[1]
Randwoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
na­sin­nen
PPP:
na­sin­nen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn­t na
wi sinn­t na
ji sinn­t na
se sinn­t na
Vergangen Tiet:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn na
wi sin­nen na
ji sin­nen na
se sin­nen na
Perfekt:
ik heff na­sin­nen
du hest na­sin­nen
he/se/dat hett na­sin­nen
wi hebbt na­sin­nen
ji hebbt na­sin­nen
se hebbt na­sin­nen
Kunjunktiv:
ik sinn na
du sinn­st na
he/se/dat sinn na
wi sin­nen na
ji sin­nen na
se sin­nen na
Imperativ:
sinn na!
sinn­t na!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: na + sinnen