fast­ka­men in Low German

Pronunciation: /ˈfastˌkɔːm̩/
verb
Syllabication: fast·ka·men
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
fast­ka­men
past participle:
fast­ka­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kaam fast
du kumm­st fast
he/se/dat kumm­t fast
wi kaamt fast
ji kaamt fast
se kaamt fast
past:
ik keem fast
du keemst fast
he/se/dat keem fast
wi ke­men fast
ji ke­men fast
se ke­men fast
perfect:
ik bün fast­ka­men
du büst fast­ka­men
he/se/dat is fast­ka­men
wi sünd fast­ka­men
ji sünd fast­ka­men
se sünd fast­ka­men
conjunctive:
ik keem fast
du keemst fast
he/se/dat keem fast
wi ke­men fast
ji ke­men fast
se ke­men fast
imperative:
kaam fast!
kaamt fast!
infinitive:
fast­ka­men
past participle:
fast­ka­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kumm fast
du kumm­st fast
he/se/dat kumm­t fast
wi kaamt fast
ji kaamt fast
se kaamt fast
past:
ik keem fast
du keemst fast
he/se/dat keem fast
wi ke­men fast
ji ke­men fast
se ke­men fast
perfect:
ik bün fast­ka­men
du büst fast­ka­men
he/se/dat is fast­ka­men
wi sünd fast­ka­men
ji sünd fast­ka­men
se sünd fast­ka­men
conjunctive:
ik keem fast
du keemst fast
he/se/dat keem fast
wi ke­men fast
ji ke­men fast
se ke­men fast
imperative:
kaam fast!
kaamt fast!

Etymology:

Compound word constructed from: fast + kamen