rö­ver­gahn in Low German

Pronunciation: /ɾˈøː·vɐˌɡɔːn/
verb
Syllabication: rö·ver·gahn
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
rö­ver­gahn
past participle:
rö­ver­gahn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gah­ röver
du geihst röver
he/se/dat geiht röver
wi gaht röver
ji gaht röver
se gaht röver
past:
ik güng röver
du güngst röver
he/se/dat güng röver
wi güng­en röver
ji güng­en röver
se güng­en röver
perfect:
ik bün rö­ver­gahn
du büst rö­ver­gahn
he/se/dat is rö­ver­gahn
wi sünd rö­ver­gahn
ji sünd rö­ver­gahn
se sünd rö­ver­gahn
conjunctive:
ik güng röver
du güngst röver
he/se/dat güng röver
wi güng­en röver
ji güng­en röver
se güng­en röver
imperative:
gah­ röver!
gaht röver!

Etymology:

Compound word constructed from: röver + gahn