af­plün­nern in Low German

Pronunciation: /ˈafˌplʏ·nɐn/
verb
Syllabication: af·plün·nern
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
af­plün­nern
past participle:
af­plün­nert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik plün­ner af
du plün­nerst af
he/se/dat plün­nert af
wi plün­nert af
ji plün­nert af
se plün­nert af
past:
ik plün­ner af
du plün­nerst af
he/se/dat plün­ner af
wi plün­nern af
ji plün­nern af
se plün­nern af
perfect:
ik heff af­plün­nert
du hest af­plün­nert
he/se/dat hett af­plün­nert
wi hebbt af­plün­nert
ji hebbt af­plün­nert
se hebbt af­plün­nert
conjunctive:
ik plün­ner af
du plün­nerst af
he/se/dat plün­ner af
wi plün­nern af
ji plün­nern af
se plün­nern af
imperative:
plün­ner af!
plün­nert af!

Etymology:

Compound word constructed from: af- + plünnern