in­drie­ven in Low German

Pronunciation: /ˈɪnˌdɾiːm̩/
verb
Syllabication: in·drie·ven
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
in­drie­ven
past participle:
in­dre­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik driev in
du driff­st in
he/se/dat driff­t in
wi drievt in
ji drievt in
se drievt in
past:
ik dreev in
du dreevst in
he/se/dat dreev in
wi dre­ven in
ji dre­ven in
se dre­ven in
perfect:
ik heff in­dre­ven
du hest in­dre­ven
he/se/dat hett in­dre­ven
wi hebbt in­dre­ven
ji hebbt in­dre­ven
se hebbt in­dre­ven
conjunctive:
ik dreev in
du dreevst in
he/se/dat dreev in
wi dre­ven in
ji dre­ven in
se dre­ven in
imperative:
driev in!
drievt in!

Etymology:

Compound word constructed from: in + drieven