in­drie­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌdɾiːm̩/
Verb
Sülven: in·drie·ven
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
in­drie­ven
PPP:
in­dre­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik driev in
du driff­st in
he/se/dat driff­t in
wi drievt in
ji drievt in
se drievt in
Vergangen Tiet:
ik dreev in
du dreevst in
he/se/dat dreev in
wi dre­ven in
ji dre­ven in
se dre­ven in
Perfekt:
ik heff in­dre­ven
du hest in­dre­ven
he/se/dat hett in­dre­ven
wi hebbt in­dre­ven
ji hebbt in­dre­ven
se hebbt in­dre­ven
Kunjunktiv:
ik dreev in
du dreevst in
he/se/dat dreev in
wi dre­ven in
ji dre­ven in
se dre­ven in
Imperativ:
driev in!
drievt in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + drieven