bi­la­ten in Low German

Pronunciation: /ˈbiːˌlɔːtn̩/
verb
Syllabication: bi·la·ten
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
bilaten
past participle:
bilaten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik laat bi
du lettst bi
he/se/dat lett bi
wi laat bi
ji laat bi
se laat bi
past:
ik leet bi
du leetst bi
he/se/dat leet bi
wi leten bi
ji leten bi
se leten bi
perfect:
ik heff bilaten
du hest bilaten
he/se/dat hett bilaten
wi hebbt bilaten
ji hebbt bilaten
se hebbt bilaten
conjunctive:
ik leet bi
du leetst bi
he/se/dat leet bi
wi leten bi
ji leten bi
se leten bi
imperative:
laat bi!
laat bi!

Etymology:

Compound word constructed from: bi + laten