Pronunciation: /ˈɾɪnˌhaʊ̯·ən/
verb
Syllabication: rin·hau·en
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
rinhauen
past participle:
rinhaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik hau rin
du haust rin
he/se/dat haut rin
wi haut rin
ji haut rin
se haut rin
past:
ik hau rin
du haust rin
he/se/dat hau rin
wi haun rin
ji haun rin
se haun rin
perfect:
ik heff rinhaut
du hest rinhaut
he/se/dat hett rinhaut
wi hebbt rinhaut
ji hebbt rinhaut
se hebbt rinhaut
conjunctive:
ik hau rin
du haust rin
he/se/dat hau rin
wi haun rin
ji haun rin
se haun rin
imperative:
hau rin!
haut rin!

Etymology:

Compound word constructed from: rin + hauen