twe­len in Low German

Pronunciation: /ˈtvɛːln̩/
verb
Syllabication: twe·len
[1]
advanced vocabulary
Examples:
De Telg tweelt.

Verbforms:

infinitive:
twelen
past participle:
tweelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik tweel
du tweelst
he/se/dat tweelt
wi tweelt
ji tweelt
se tweelt
past:
ik tweel
du tweelst
he/se/dat tweel
wi twelen
ji twelen
se twelen
perfect:
ik heff tweelt
du hest tweelt
he/se/dat hett tweelt
wi hebbt tweelt
ji hebbt tweelt
se hebbt tweelt
conjunctive:
ik tweel
du tweelst
he/se/dat tweel
wi twelen
ji twelen
se twelen
imperative:
tweel!
tweelt!