kan­die­deln in Low German

Pronunciation: /kanˈdiː·dəln/
verb
Syllabication: kan·die·deln
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
kandiedeln
past participle:
kandiedelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kandiedel
du kandiedelst
he/se/dat kandiedelt
wi kandiedelt
ji kandiedelt
se kandiedelt
past:
ik kandiedel
du kandiedelst
he/se/dat kandiedel
wi kandiedeln
ji kandiedeln
se kandiedeln
perfect:
ik heff kandiedelt
du hest kandiedelt
he/se/dat hett kandiedelt
wi hebbt kandiedelt
ji hebbt kandiedelt
se hebbt kandiedelt
conjunctive:
ik kandiedel
du kandiedelst
he/se/dat kandiedel
wi kandiedeln
ji kandiedeln
se kandiedeln
imperative:
kandiedel!
kandiedelt!

Etymology:

Word derived from: kandiedel