pam­pen in Low German

Pronunciation: /ˈpampm̩/
verb
Syllabication: pam·pen
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
pampen
past participle:
pampt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pampt
wi pampt
ji pampt
se pampt
past:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pampen
ji pampen
se pampen
perfect:
ik heff pampt
du hest pampt
he/se/dat hett pampt
wi hebbt pampt
ji hebbt pampt
se hebbt pampt
conjunctive:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pampen
ji pampen
se pampen
imperative:
pamp!
pampt!