pam­pen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈpampm̩/
Verb
Sülven: pam·pen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
pampen
PPP:
pampt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pampt
wi pampt
ji pampt
se pampt
Vergangen Tiet:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pampen
ji pampen
se pampen
Perfekt:
ik heff pampt
du hest pampt
he/se/dat hett pampt
wi hebbt pampt
ji hebbt pampt
se hebbt pampt
Kunjunktiv:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pampen
ji pampen
se pampen
Imperativ:
pamp!
pampt!