pam­pen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpampm̩/
Verb
Sülven: pam·pen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
in wat rümdrücken, in wat rümmosen

Verbformen:

Infinitiv:
pam­pen
PPP:
pampt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pampt
wi pampt
ji pampt
se pampt
Vergangen Tiet:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pam­pen
ji pam­pen
se pam­pen
Perfekt:
ik heff pampt
du hest pampt
he/se/dat hett pampt
wi hebbt pampt
ji hebbt pampt
se hebbt pampt
Kunjunktiv:
ik pamp
du pampst
he/se/dat pamp
wi pam­pen
ji pam­pen
se pam­pen
Imperativ:
pamp!
pampt!