Pronunciation: /ˈflɪt͡sn̩/
verb
Syllabication: flit·zen
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
flitzen
past participle:
flitzt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik flitz
du flitzt
he/se/dat flitzt
wi flitzt
ji flitzt
se flitzt
past:
ik flitz
du flitzt
he/se/dat flitz
wi flitzen
ji flitzen
se flitzen
perfect:
ik bün flitzt
du büst flitzt
he/se/dat is flitzt
wi sünd flitzt
ji sünd flitzt
se sünd flitzt
conjunctive:
ik flitz
du flitzt
he/se/dat flitz
wi flitzen
ji flitzen
se flitzen
imperative:
flitz!
flitzt!