quut­schen in Low German

Pronunciation: /ˈkvʊtʃn̩/
verb
Syllabication: quut·schen
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
en Gerüüsch maken, as wenn een in wat Natts rinpett

Verbforms:

infinitive:
quut­schen
past participle:
quutscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quutsch
du quutschst
he/se/dat quutscht
wi quutscht
ji quutscht
se quutscht
past:
ik quutsch
du quutschst
he/se/dat quutsch
wi quut­schen
ji quut­schen
se quut­schen
perfect:
ik heff quutscht
du hest quutscht
he/se/dat hett quutscht
wi hebbt quutscht
ji hebbt quutscht
se hebbt quutscht
conjunctive:
ik quutsch
du quutschst
he/se/dat quutsch
wi quut­schen
ji quut­schen
se quut­schen
imperative:
quutsch!
quutscht!