ver­pas­sen in Low German

Pronunciation: /fəɾˈpasn̩/
verb
Syllabication: ver·pas·sen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
verpassen
past participle:
verpasst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpasst
wi verpasst
ji verpasst
se verpasst
past:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpass
wi verpassen
ji verpassen
se verpassen
perfect:
ik heff verpasst
du hest verpasst
he/se/dat hett verpasst
wi hebbt verpasst
ji hebbt verpasst
se hebbt verpasst
conjunctive:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpass
wi verpassen
ji verpassen
se verpassen
imperative:
verpass!
verpasst!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + passen