ver­pas­sen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /fəɾˈpasn̩/
Verb
Sülven: ver·pas·sen
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
verpassen
PPP:
verpasst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpasst
wi verpasst
ji verpasst
se verpasst
Vergangen Tiet:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpass
wi verpassen
ji verpassen
se verpassen
Perfekt:
ik heff verpasst
du hest verpasst
he/se/dat hett verpasst
wi hebbt verpasst
ji hebbt verpasst
se hebbt verpasst
Kunjunktiv:
ik verpass
du verpasst
he/se/dat verpass
wi verpassen
ji verpassen
se verpassen
Imperativ:
verpass!
verpasst!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + passen