ver­schün­nen in Low German

Pronunciation: /fəɾˈʃʏn̩/
verb
Syllabication: ver·schün·nen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
ver­schün­nen
past participle:
ver­schünn­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ver­schünn
du ver­schünn­st
he/se/dat ver­schünn­t
wi ver­schünn­t
ji ver­schünn­t
se ver­schünn­t
past:
ik ver­schünn
du ver­schünn­st
he/se/dat ver­schünn
wi ver­schün­nen
ji ver­schün­nen
se ver­schün­nen
perfect:
ik heff ver­schünn­t
du hest ver­schünn­t
he/se/dat hett ver­schünn­t
wi hebbt ver­schünn­t
ji hebbt ver­schünn­t
se hebbt ver­schünn­t
conjunctive:
ik ver­schünn
du ver­schünn­st
he/se/dat ver­schünn
wi ver­schün­nen
ji ver­schün­nen
se ver­schün­nen
imperative:
ver­schünn!
ver­schünn­t!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + schünnen