op­schüd­den in Low German

Pronunciation: /ˈɔpˌʃʏdn̩/
verb
Syllabication: op·schüd·den
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
opschüdden
past participle:
opschüddt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik schüdd op
du schüddst op
he/se/dat schüddt op
wi schüddt op
ji schüddt op
se schüddt op
past:
ik schüdd op
du schüddst op
he/se/dat schüdd op
wi schüdden op
ji schüdden op
se schüdden op
perfect:
ik heff opschüddt
du hest opschüddt
he/se/dat hett opschüddt
wi hebbt opschüddt
ji hebbt opschüddt
se hebbt opschüddt
conjunctive:
ik schüdd op
du schüddst op
he/se/dat schüdd op
wi schüdden op
ji schüdden op
se schüdden op
imperative:
schüdd op!
schüddt op!

Etymology:

Compound word constructed from: op + schüdden