ut­for­schen in Low German

Pronunciation: /ˈuːtˌfɔ͡ɐʃn̩/
verb
Syllabication: ut·for·schen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
utforschen
past participle:
utforscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forscht ut
wi forscht ut
ji forscht ut
se forscht ut
past:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forsch ut
wi forschen ut
ji forschen ut
se forschen ut
perfect:
ik heff utforscht
du hest utforscht
he/se/dat hett utforscht
wi hebbt utforscht
ji hebbt utforscht
se hebbt utforscht
conjunctive:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forsch ut
wi forschen ut
ji forschen ut
se forschen ut
imperative:
forsch ut!
forscht ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + forschen