Utspraak op Platt: /ˈuːtˌfɔ͡ɐʃn̩/
Verb
Sülven: ut·for·schen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
utforschen
PPP:
utforscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forscht ut
wi forscht ut
ji forscht ut
se forscht ut
Vergangen Tiet:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forsch ut
wi forschen ut
ji forschen ut
se forschen ut
Perfekt:
ik heff utforscht
du hest utforscht
he/se/dat hett utforscht
wi hebbt utforscht
ji hebbt utforscht
se hebbt utforscht
Kunjunktiv:
ik forsch ut
du forschst ut
he/se/dat forsch ut
wi forschen ut
ji forschen ut
se forschen ut
Imperativ:
forsch ut!
forscht ut!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ut + forschen