Utspraak op Platt: /ˈma͡ɐkn̩/
Verb
Sülven: mar·ken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
mit en Teken versehn
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
marken
PPP:
markt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mark
du markst
he/se/dat markt
wi markt
ji markt
se markt
Vergangen Tiet:
ik mark
du markst
he/se/dat mark
wi marken
ji marken
se marken
Perfekt:
ik heff markt
du hest markt
he/se/dat hett markt
wi hebbt markt
ji hebbt markt
se hebbt markt
Kunjunktiv:
ik mark
du markst
he/se/dat mark
wi marken
ji marken
se marken
Imperativ:
mark!
markt!
Identische Wöör ››› marken ❔︎