drun­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾʊnsn̩/
Verb
Sülven: drun·sen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
drun­sen
PPP:
drunst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik druns
du drunst
he/se/dat drunst
wi drunst
ji drunst
se drunst
Vergangen Tiet:
ik druns
du drunst
he/se/dat druns
wi drun­sen
ji drun­sen
se drun­sen
Perfekt:
ik heff drunst
du hest drunst
he/se/dat hett drunst
wi hebbt drunst
ji hebbt drunst
se hebbt drunst
Kunjunktiv:
ik druns
du drunst
he/se/dat druns
wi drun­sen
ji drun­sen
se drun­sen
Imperativ:
druns!
drunst!