in­rig­geln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌɾɪ·ɡəln/
Verb
Sülven: in·rig·geln
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
in­rig­geln
PPP:
in­rig­gelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik rig­gel in
du rig­gelst in
he/se/dat rig­gelt in
wi rig­gelt in
ji rig­gelt in
se rig­gelt in
Vergangen Tiet:
ik rig­gel in
du rig­gelst in
he/se/dat rig­gel in
wi rig­geln in
ji rig­geln in
se rig­geln in
Perfekt:
ik heff in­rig­gelt
du hest in­rig­gelt
he/se/dat hett in­rig­gelt
wi hebbt in­rig­gelt
ji hebbt in­rig­gelt
se hebbt in­rig­gelt
Kunjunktiv:
ik rig­gel in
du rig­gelst in
he/se/dat rig­gel in
wi rig­geln in
ji rig­geln in
se rig­geln in
Imperativ:
rig­gel in!
rig­gelt in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + Riggel