pul­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpʊlʃn̩/
Verb
Sülven: pul·schen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
planschen
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
pul­schen
PPP:
pulscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pulsch
du pulschst
he/se/dat pulscht
wi pulscht
ji pulscht
se pulscht
Vergangen Tiet:
ik pulsch
du pulschst
he/se/dat pulsch
wi pul­schen
ji pul­schen
se pul­schen
Perfekt:
ik heff pulscht
du hest pulscht
he/se/dat hett pulscht
wi hebbt pulscht
ji hebbt pulscht
se hebbt pulscht
Kunjunktiv:
ik pulsch
du pulschst
he/se/dat pulsch
wi pul­schen
ji pul­schen
se pul­schen
Imperativ:
pulsch!
pulscht!