in­bo­en op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɪnˌboː·ən/
Verb
Sülven: in·bo·en
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
integreren
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
inboen
PPP:
inboot
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik bo in
du boost in
he/se/dat boot in
wi boot in
ji boot in
se boot in
Vergangen Tiet:
ik bo in
du boost in
he/se/dat bo in
wi boon in
ji boon in
se boon in
Perfekt:
ik heff inboot
du hest inboot
he/se/dat hett inboot
wi hebbt inboot
ji hebbt inboot
se hebbt inboot
Kunjunktiv:
ik bo in
du boost in
he/se/dat bo in
wi boon in
ji boon in
se boon in
Imperativ:
bo in!
boot in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + boen