käm­pfen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkɛmfn̩/
Verb
Sülven: käm·pfen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
in en Kampf verwickelt we’en
düütsch:
kämpfen

Verbformen:

Infinitiv:
käm­pfen
PPP:
kämpft
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kämpf
du kämpfst
he/se/dat kämpft
wi kämpft
ji kämpft
se kämpft
Vergangen Tiet:
ik kämpf
du kämpfst
he/se/dat kämpf
wi käm­pfen
ji käm­pfen
se käm­pfen
Perfekt:
ik heff kämpft
du hest kämpft
he/se/dat hett kämpft
wi hebbt kämpft
ji hebbt kämpft
se hebbt kämpft
Kunjunktiv:
ik kämpf
du kämpfst
he/se/dat kämpf
wi käm­pfen
ji käm­pfen
se käm­pfen
Imperativ:
kämpf!
kämpft!